Kwiecień 22 2019 18:01:35
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Historia parafii
Duszpasterze
Kancelaria Parafialna
Ogłoszenia parafialne
Ministranci
Kontakt
Galeria
Patroni parafii
Szukaj
Wyszukiwarka osób pochowanych
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pielgrzymka na Podlasie - 4 dni
PROGRAM
DZIEŃ 1 ROSTKOWO – LORETTO k. WYSZKOWA – BIAŁYSTOK
Wyjazd z Lubrańca godz. 6.00. Rostkowo sanktuarium św. Stanisława Kostki. Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa. Siostry loretanki przybliżą nam całą historię tego cudownego miejsca i wielkość Boga, który działa cuda za przyczyną Matki Najświętszej.
Przejazd do Białegostoku, gdzie zobaczymy najsłynniejszy zabytek miasta - Zespół Pałacowo – Parkowy Branickich, którego barokowe ogrody słyną jako jedne z najpiękniejszych w Polsce. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Domu Pielgrzyma w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

DZIEŃ 2 BIAŁYSTOK – ŚWIĘTA WODA – SOKÓŁKA – RÓŻANYSTOK – SUCHOWOLA (OKOPY) - BIAŁYSTOK
Po śniadaniu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie pomodlimy się przy relikwiach św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie. Na obszarze Sanktuarium znajdują się: kościół, grota, wzgórze krzyży, cudowne źródełko i kaplice Dróżek Boleści Maryi.
Przejazd do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Nawiedzenie kościoła Św. Antoniego Padewskiego, gdzie 05.10.11 uroczyście umieszczono do publicznej adoracji relikwiarz z Cząstką Ciała Pańskiego. Potem Różanystok, Sanktuarium Maryjne. Na koniec przejazd do Suchowoli, wizyta w Izbie Pamięci bł. ks. J. Popiełuszki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Białegostoku.
DZIEŃ 3 BIAŁYSTOK ; GRABARKA ; JANÓW PODLASKI ; PRATULIN ; KODEŃ Śniadanie i przejazd w okolice Św. Góry Grabarki. To najważniejsze w Polsce miejsce kultu prawosławia. Pięknie zdobiona XVIII wieczna świątynia drewniana z sąsiadującymi obiektami klasztornymi i wzgórzem zapełnionym krzyżami wotywnymi jest miejscem licznych pielgrzymek prawosławnych. W skład kompleksu wchodzi: monaster św. Marii i Magdaleny, cerkiew p.w. Spasa w otoczeniu tysięcy krzyży, cerkiew p.w. Wszystkich Strapionych, studzienka ze źródłem. Następnie przejazd do Janowa, potem Kodnia. W tym miejscu poznamy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, wysłuchamy historii dotyczącej cudownego obrazu Matki Bożej z Guadelupe, koronowanego w 1723 roku jako jeden z pierwszych na naszych ziemiach. Dziś Matka Boska Kodeńska jest patronką Podlasia.
DZIEŃ 4 KODEŃ; KOSTOMŁOTY; LEŚNA PODLASKA; SIEDLCE
Śniadanie i przejazd do Leśnej Podlaskiej i Białej Podlaskiej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, piękny park, obiad.
Siedlce: zwiedzanie katedry i Muzeum Diecezjalne. Powrót do Lubrańca.

Termin: weekend majowy 1-4 maja 2019 r. (środa-sobota)
Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
Zakwaterowanie: BIAŁYSTOK Sanktuarium Miłosierdzia w Domu Pielgrzyma, pokoje z łazienkami (2 noclegi); Kodeń Sanktuarium w Domu Pielgrzyma (obiadokolacja i 1 nocleg)
Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
Opiekę księdza-pilota i Ubezpieczenie – KL i NNW
Koszt ok. 480 złotych.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Ostatnie artykuły
Polichromia Lubranie...
SEKTOR C cd., SEKTOR...
SEKTOR C. Spis grobó...
SEKTOR B cd. Spis gr...
SEKTOR B. Spis grobó...