Pielgrzymka na Podlasie - 4 dni
Dodane przez Administrator dnia Październik 23 2018 22:21:28
Zapraszam na Pielgrzymkę na Podlasie - 4 dni
Termin: weekend majowy 1-4 maja 2019 r. (środa-sobota)
Koszt ok. 480 zł.
Zapisy u ks. Krzysztofa
PROGRAM SZCZEGÓŁOWY PONIŻEJ:

Treść rozszerzona
PROGRAM
DZIEŃ 1 ROSTKOWO – LORETTO k. WYSZKOWA – BIAŁYSTOK
Wyjazd z Lubrańca godz. 6.00. Rostkowo sanktuarium św. Stanisława Kostki. Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa. Siostry loretanki przybliżą nam całą historię tego cudownego miejsca i wielkość Boga, który działa cuda za przyczyną Matki Najświętszej.
Przejazd do Białegostoku, gdzie zobaczymy najsłynniejszy zabytek miasta - Zespół Pałacowo – Parkowy Branickich, którego barokowe ogrody słyną jako jedne z najpiękniejszych w Polsce. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Domu Pielgrzyma w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

DZIEŃ 2 BIAŁYSTOK – ŚWIĘTA WODA – SOKÓŁKA – RÓŻANYSTOK – SUCHOWOLA (OKOPY) - BIAŁYSTOK
Po śniadaniu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie pomodlimy się przy relikwiach św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie. Na obszarze Sanktuarium znajdują się: kościół, grota, wzgórze krzyży, cudowne źródełko i kaplice Dróżek Boleści Maryi.
Przejazd do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Nawiedzenie kościoła Św. Antoniego Padewskiego, gdzie 05.10.11 uroczyście umieszczono do publicznej adoracji relikwiarz z Cząstką Ciała Pańskiego. Potem Różanystok, Sanktuarium Maryjne. Na koniec przejazd do Suchowoli, wizyta w Izbie Pamięci bł. ks. J. Popiełuszki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Białegostoku.
DZIEŃ 3 BIAŁYSTOK ; GRABARKA ; JANÓW PODLASKI ; PRATULIN ; KODEŃ Śniadanie i przejazd w okolice Św. Góry Grabarki. To najważniejsze w Polsce miejsce kultu prawosławia. Pięknie zdobiona XVIII wieczna świątynia drewniana z sąsiadującymi obiektami klasztornymi i wzgórzem zapełnionym krzyżami wotywnymi jest miejscem licznych pielgrzymek prawosławnych. W skład kompleksu wchodzi: monaster św. Marii i Magdaleny, cerkiew p.w. Spasa w otoczeniu tysięcy krzyży, cerkiew p.w. Wszystkich Strapionych, studzienka ze źródłem. Następnie przejazd do Janowa, potem Kodnia. W tym miejscu poznamy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, wysłuchamy historii dotyczącej cudownego obrazu Matki Bożej z Guadelupe, koronowanego w 1723 roku jako jeden z pierwszych na naszych ziemiach. Dziś Matka Boska Kodeńska jest patronką Podlasia.
DZIEŃ 4 KODEŃ; KOSTOMŁOTY; LEŚNA PODLASKA; SIEDLCE
Śniadanie i przejazd do Leśnej Podlaskiej i Białej Podlaskiej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, piękny park, obiad.
Siedlce: zwiedzanie katedry i Muzeum Diecezjalne. Powrót do Lubrańca.

Termin: weekend majowy 1-4 maja 2019 r. (środa-sobota)
Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
Zakwaterowanie: BIAŁYSTOK Sanktuarium Miłosierdzia w Domu Pielgrzyma, pokoje z łazienkami (2 noclegi); Kodeń Sanktuarium w Domu Pielgrzyma (obiadokolacja i 1 nocleg)
Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej
Opiekę księdza-pilota i Ubezpieczenie – KL i NNW
Koszt ok. 480 złotych.